asteroidal

[USA]/ˌæstərˈroidl/
[Wielka Brytania]/ˌæs.t̬ɚˈroʊ.diəl/
Częstotliwość: Bardzo wysoki

Tłumaczenie

adj. Przypominający lub odnoszący się do asteroidy; mający cechy asteroidy.

Frazy i kolokacje

asteroidal impact

uderzenie asteroidy

asteroidal belt

pas asteroid

asteroidal body

ciało asteroidy

asteroidal fragment

fragment asteroidy

asteroidal dust

pył asteroid

asteroidal field

pole asteroid

an asteroidal object

obiekt asteroidy

asteroidal mining

górnictwo asteroid

asteroidal exploration

eksploracja asteroid

asteroidal collision

kolizja asteroid

Przykładowe zdania

the asteroid belt contains many asteroidal bodies.

pas asteroidowy zawiera wiele ciał asteroidowych.

asteroidal impacts can cause significant damage to earth.

uderzenia asteroid mogą powodować znaczne uszkodzenia Ziemi.

scientists study asteroidal compositions to understand their origins.

naukowcy badają skład asteroid, aby zrozumieć ich pochodzenie.

asteroidal mining could become a reality in the future.

górnictwo asteroid może stać się rzeczywistością w przyszłości.

the asteroidal region is rich in resources.

region asteroid jest bogaty w zasoby.

asteroidal collisions are a topic of ongoing research.

kolizje asteroid to temat trwających badań.

nasa is planning missions to explore asteroidal surfaces.

nasa planuje misje w celu zbadania powierzchni asteroid.

understanding asteroidal dynamics is crucial for space safety.

zrozumienie dynamiki asteroid ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa w kosmosie.

asteroidal fragments can provide insight into planetary formation.

fragmenty asteroid mogą dostarczyć informacji na temat formowania się planet.

many asteroidal objects are located between mars and jupiter.

wiele obiektów asteroid znajduje się między marszem a jowiszem.

Popularne słowa

Odkryj najczęściej wyszukiwane słownictwo

Pobierz aplikację, aby odblokować pełną zawartość

Chcesz uczyć się słownictwa efektywniej? Pobierz aplikację DictoGo i korzystaj z dodatkowych funkcji nauki oraz powtórek słownictwa!

Pobierz DictoGo teraz